Niewielkie wymioty 4 godziny po zażyciu 3. tabletki antykoncepcyjnej

dobry wieczór piszę w sprawie tabletek antykoncepcyjnych. w sobotę wzięłam 3 tabletkę z nowego blistra o gpdzinie 21 natomiast po 24 gdzieś koło 00:15 nastąpiły wymioty były one niewielke dosłownie małe :) czy tabletka zdążyła się wchłonąć ? następnego dnia czyliw niedziele dla pewności wzięłam jeszcze jedną kolo 13 i normalnie o 21. rano kochałam się z chłopakiem czy mogę obawiać się ciąży ?

Magdalena StusiĹska

Po 3 godzinach tabletka powinna już zostać wchłonięta, skoro dla pewności wzięła Pani również dodatkową tabletkę skuteczność antykoncepcyjna powinna zostać zachowana.

Małgorzata Panek

Wymioty mogły obniżyć skuteczność tabletki antykoncepcyjnej.
Przyjęcie dodatkowej dawki nie daje stuprocentowej pewności skuteczności tabletki.
Może Pani dla pewności po około 8-10 dniach od stosunku wykonać test ciążowy (najlepiej po 10-14 dniach)
Pozdrawiam