Niewielkie wzmożenie ilości płynu stawowego i ślad płynu w kaletce podrzepkowej głębokiej

Co oznacza:Niewielkie wzmożenie ilości płynu stawowego. Ślad płynu w kaletce podrzepkowej głębokiej. Niewielka ograniczona strefa płynowa w przyleganiu do grzbietowej powierzchni więzadła krzyżowego tylnego w odcinku dalszym, o wymiarach 6x12x10mm,tzw. torbiel PCL.Podwyższenie sygnału wnętrza łąkotki przyśrodkowej na pograniczu trzonu i rogu tylnego, bez cech naruszenia powierzchni stawowej łąkotki, w pierwszej kolejności o charakterze zmian przeciążeniowych.*

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ortopedy. Opis może sugerować stan zapalny powstały w wyniku procesu zwyrodnieniowego lub urazu.