Niewielkie zagęszczenia okołoooskrzelowe w dolnej części lewego płuca

Witam mój tata dostał skierowanie na badanie RTG. Po zrobionym zdjęciu dostał taki oto opis prześwietlenia. Cytuję: Niewielkie zagęszczenia okołoooskrzelowe w dolnej części lewego płuca. Co to oznacza?

Aleksander Ropielewski

W zależności od objawów klinicznych. Najpewniej jest to objaw zapalenia oskrzeli.