Niewydolne żyły odcinka piersiowego a odpowiednie działania

Witam serdecznie Mam dyskopatie wielkopoziomowa.esowate skrzywienie kregoslupa i prawostronna skolioze. Bardzo boli mnie kregoslup, mam sztywnosc barkow W MRI kregoslupa jest wykazane Zobrazowano obecność wydatnych (niewydolnych) żył podskórnych nad wyrostkami górnych kręgów odcinka piersiowego Bardzo proszę o napisanie co oznacza termin niewydolne zyly i jakie dolegliwosci moga byc , czy wymaga keczenia jak rowniez do jakiego lekarza powinnam sie udac. Dziekuje bardzo i serdecznie pozdrawiam

Małgorzata Panek

Niewydolne oznacza w tym przypadku zastój żylny i utrudnienie odpływu krwi z okolicy badanej.
W związku ze licznymi zmianami kręgosłupa powinna Pani udać się do ortopedy.
Pozdrawiam