Niewydolność żylna po złamaniu kostki

10 lat temu miałam złamanie kostki kończyny lewej podczas gipsu przeszłam zakrzepowe zapalenie żył,od kilku lat w tej lewej kończynie mam niewydolność żylną ,wiecznie puchnie mi kostka i wyżej kostki teraz mam powyżej kolana jakąś martwicę co to może być gdzie się z tym udać.Proszę o odpowiedż

Witam serdecznie. Proponuję wykonanie USG dopplerowskiego i wizytę w Poradni Chorób Naczyń. Zespół pozakrzepowy wymaga intensywnego leczenia kompresjoterapią i dodatkowo farmakoterapią w celu uniknięcia owrzodzeń żylnych, powstających na tle przewlekle występujących w tej chorobie obrzęków, którym należy zapobiegać. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog

Wszystko wskazuje, że ma pani przewlekły zespół pozakrzepowy i tworzy się owrzodzenie troficzne. Proszę pilnie zgłosić się ze skierowaniem od lekarza rodzinnego do poradni chirurgicznej by zacząć odpowiednie leczenie miejscowe. Konieczne będzie także wykonanie usg z przepływami żylnymi dla oceny wydolności układu żylnego i stosowne leczenie przez angiologa.