Zapytaj lekarza

7 3 6 , 0 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niewydolność żylna po złamaniu kostki

10 lat temu miałam złamanie kostki kończyny lewej podczas gipsu przeszłam zakrzepowe zapalenie żył,od kilku lat w tej lewej kończynie mam niewydolność żylną ,wiecznie puchnie mi kostka i wyżej kostki teraz mam powyżej kolana jakąś martwicę co to może być gdzie się z tym udać.Proszę o odpowiedż
KOBIETA, 63 LAT ponad rok temu

Czego pacjenci powinni spodziewać się po operacji?

Operacja to bardzo ważne wydarzenie - zarówno dla osoby operowanej, jak i bliskich. Na co powinni przygotować się pacjenci, którzy oczekują na operację?

Witam serdecznie. Proponuję wykonanie USG dopplerowskiego i wizytę w Poradni Chorób Naczyń. Zespół pozakrzepowy wymaga intensywnego leczenia kompresjoterapią i dodatkowo farmakoterapią w celu uniknięcia owrzodzeń żylnych, powstających na tle przewlekle występujących w tej chorobie obrzęków, którym należy zapobiegać. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog

Specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych i angiologii. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Flebologicznego oraz certyfikat PTU w dziedzinie ultrasonografii naczyń. Członek Polskiego Towarzystwa Angiologicznego, Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran oraz Towarzystwa Internistów Polskich. Autor licznych publikacji naukowych.
0

Wszystko wskazuje, że ma pani przewlekły zespół pozakrzepowy i tworzy się owrzodzenie troficzne. Proszę pilnie zgłosić się ze skierowaniem od lekarza rodzinnego do poradni chirurgicznej by zacząć odpowiednie leczenie miejscowe. Konieczne będzie także wykonanie usg z przepływami żylnymi dla oceny wydolności układu żylnego i stosowne leczenie przez angiologa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy