Niewydolność żyły odpiszczelowej i widoczne zgrubienia a stosowanie podkolanówek lub rajstop uciskowych

Mam niewydolną żyłę odpiszczelową z gałęziami w udzie. Niewydolny preforator pod kolanem. I odpiszczelową częściowo niewydolną na łydce. Są widoczne zgrubienia i pełno popękanych naczynek. W okolicy kostki pełno żyłek tworżących lekko granatowe okręg. Nogi bolą, drentwieją, uczucie rozpierania, skurcze nocne. Bóle wzdłuż żyły prawej nogi. Tak wyszło na usg doppler. Czy stosować podkolanówki czy pończochy czy rajstopy uciskowe. Proszę o radę

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, najlepsze sa dla Pani na pewno rajstopy uciskowe, które powodują równomierny nacisk na kończynę. Pozdrawiam

Witam serdecznie, proszę stosować tak wysoki ucisk, jaki Pani toleruje - od przebudzenia optymalnie do wieczora. Co najmniej podkolanówki, jednak z niektórych łydek mogą się zsuwać, depilacja nieco zmniejsza ten niekorzystny proces. Klasa kompresji do ustalenia przez naczyniowca, optymalnie II' (niższa w cukrzycy, chorobach reumatycznych i miażdżycy). Ucisk nie jest równomierny - najsilniejszy jest w okolicy kostki, mniejszy w okolicy kolana - i o to chodzi. Proponuję zabieg wewnątrzżylny - zamknięcie niewydolnej żyły odpiszczelowej laserem 1470nm z włóknem radialnym. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog