Niewyraźne kreski w teście ciążowym

dobry wieczór mam pytanie moja zona od 4 mc nie przyjmuje antykoncepcji mycrogynon21 dzisiaj robia test pokazaly sie dwie kreski jedna bardziej widoczna druga mniej czy w tym wypadku test jest pozytywny czy nalezy zrobic drugi i w jakim czaasie pytam panstwa poniewaz zdaza sie iz testy nie sa dokladne co w takim wypadku zrobic dziekuje za odpowiedz pozdrawiam cezary

Milena Lubowicz

Z dużym prawdopodobieństwem test ten jest pozytywny, być może to bardzo wczesna ciąża i stężenie hormonu nie jest jeszcze duże. Można powtórzyć test, nawet jutro rano, po nocy stężenie substancji w moczu powinno być większe. Lub wykonać poziom BhCG z krwi w laboratorium.
Pozdrawiam