Niewyrównana cukrzyca a planowana ciąża

Witam, biorę insulinę 5 razy dziennie, a moje cukry nadal skaczą jak szalone. Moja lekarka kombinuje i zmienia mi dawki, ale to na nic. A planujemy z mężem dziecko i nie wiem, co zrobić, żeby było wszytko w należytym porządku.
ponad rok temu

Witam!

Radziłabym raz jeszcze przeanalizować wszystkie czynniki, które mogą być przyczyną nieskuteczności leczenia. Dokładnie omówić z lekarką dietę, upewnić sie, czy odpowiednio stosuje się Pani do zaleceń dotyczących wstrzyknięć insuliny. Być może będzie konieczne przejście na bardziej intensywny schemat insulinoterapii. Czasem, mimo obustronnych wysiłków pacjenta i lekarza, ciężko jest osiągnąć zamierzony rezultat leczenia. Nie należy się jednak poddawać.

Niewątpliwie, jeśli planuje Pani ciążę, należy wpierw ustabilizować poziom glikemii. Zwiększa to Pani bezpieczeństwo i szanse na urodzenie zdrowego dziecka.

Pozdrawiam!