Niezauważenie wypadnięcia wkładki antykoncepcyjnej

2 miesiace temu po drugim porodzie lekarz zalozyl mi wkladke mirena. Na wizycie kontrolnej po 6 tyg lekarz stwierdzil ze nie widzi sznureczkow mireny i zlecil usg, na ktorym okazalo sie ze wkladki niema. Jest to dla mnie zaskoczenie poniewaz nie mam normalnego okresu tylko tydzien plamienia-tydzien przerwa i tak caly czas (czytalam ze taki stan jest mozliwy do pol roku od zalozenia wkladki) czy to prawda i Czy jest to mozliwe ze nie zauwazylam wypadniecia wkladki?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to zastanawiające. Wskazane jest ponowne USG dopochwowe.