Niezdrowy tryb życia po mononukleozie zakaźnej

Witam. W wieku 17 lat przeszłam mononukleozę zakaźną. Chorowałam bardzo długo, miałam bardzo powiększona śledzionę . Po wyjściu ze szpitala wróciłam do nastoletniego życia , brałam narkotyki , piłam alkohol . Nie stosowałam się do zaleceń lekarzy. Czy mononukleoza nadal może przysparzać mi problemów ? Czy moje imprezowe życie parę lat po chorobie może być powodem osłabionego organizmu dzisiaj ? Dodam , że śledziona u mnie jest wyczuwalna , pomimo nadwagi.

Witam. Mononukleoza zakaźna jest chorobą która powoduje zmiany w obrazie krwi ale mimo iż przechodzi ją wiele osób nie wiąże się z bardzo dużym ryzykiem (większe jest prawdopodobieństwo rozwinięcia niektórych chorób nowotworowych). W Pani przypadku ogólne obciążenia wywołane trybem życia mogą mieć większe znaczenie niż sama mononukleoza. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego i badania kontrolne