Niezliczona liczba podejrzeń i obaw w związku

Jestem w związku z dziewczyną od dwóch lat, ale w żaden sposób nie potrafię pozbyć się zazdrości. Nie umiem jej w pełni zaufać, ponieważ kilkakrotnie w relacjach z innymi mężczyznami pomijała fakt, że ma chłopaka (dokładnie rzecz biorąc nie informowała ich o tym, ale do niczego "więcej" nie dochodziło). Teraz sprawia to, że każde Jej spotkanie z kolegą/przyjacielem budzi we mnie niezliczoną liczbą podejrzeń i obaw. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie chcę Jej przez to stracić. Wojciech.

Proszę umówić się na konsultację w poradni zdrowia psychicznego. Własna terapia jest bardzo dobrą okazją do tego, aby zrozumieć czemu wybieramy taki a nie inny obiekt, bądź wchodzimy w takie a nie inne związki.

Witam,

Należy zacząć od szczerej rozmowy z dziewczyną. Pewne podejrzenia co do tego, skąd bierze się Pana zazdrość już Pan ma, więc warto o tym porozmawiać z dziewczyną, aby móc niwelować zachowania, które wzbudzają w Panu takie emocje i negatywnie rzutują na związek. Jeśli okaże się natomiast, że powodów do zazdrości jest coraz więcej a w sposób racjonalny będą one pozbawione argumentów, warto skorzystać z podpowiedzi psychologa, który lepiej będzie mógł w bezpośrednim kontakcie odnaleźć źródło zazdrości jak i pomóc w poradzeniu sobie z nim.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek