Nieznaczne skrzywienie boczne prawe
Proszę o interpretacje wyniku RTG kregosłupa odcinka TH a-p i boczne:nieznacze skrzywienie bozne prawe, zaostrzenie przednio-bocznych krawedzi trzonów, dyskretne obniżenie górnek płytki pokrywającej trzon TH IX, a RTG L-S kregosłupa a-p:niewielkie lewoboczne skrzywienie z rotacja kregów. Prosze o pomocy bo mnie bardzo boli

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon