Nieznacznie hiperechogeniczna, jednorodna, bez zmian ogniskowych, pęcherzyk żółciowy usunięty
Mam 27 lat, wyniki: ALT 141, AST 79, GGTP 195, opis USG: wątroba na wys łuku żebrowego 12,9cm, nieznacznie hiperechogeniczna, jednorodna, bez zmian ogniskowych, pęcherzyk żółciowy usunięty. Niepokoję się ponieważ siostra 18 lat starsza ma stwierdzoną marskość wątroby (niealkoholową) zaawansowaną. Od dwóch lat leczy się u hepatologa.Wg niego jest to autoimmunologiczne zapalenie wątroby. Gdzie możemy z siostrą szukać specjalistów, którzy nas zdiagnozują. Jesteśmy z Dolnego Śląska.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Rzeczywiście przedstawione wyniki są niepokojące. Proszę skorzystać z wyszukiwarki specjalistów dostępnej na naszej stronie internetowej.