Nieznośny ból po borowaniu ubytku blisko kanału

Witam, Ponad tydzień temu miałam robioną dolną 6, pani dr. powiedziała, że ubytek jest blisko kanału. Od dnia borowania muszę przyjmować leki przeciwbólowe i ból nie ustępuje, początkowo myslałam, że to nadwrażliwość po borowaniu ale zdecydowałam się na ponowną wizytę. Ku mojemu zdziwieniu, pani dr. nie otworzyła ponownie zęba lecz go jedynie spiłowała od góry twierdząc, że to może być przyczyna. Ból nie ustąpił a ja jutro wyjeżdżam za granicę. Co mam robić?

Witam, musi pani niezwłocznie zgłosić się do lekarza . Jeżeli próchnica była tak głęboka istnieje duże prawdopodobieństwo, że stożek próchniczy znajduje się poniżej dna komory, czyli tkwi w miazdze, lub nastąpiło obnażenie miazgi .W obu przypadkach konieczne jest leczenie endodontyczne. Przyczyną bólu zęba może być również za wysokie wypełnienie, przesuszenie w trakcie leczenia oraz wiele innych. Pozdrawiam, życzę powodzenia

Jeżeli ubytek był bardzo blisko miazgi mogło dojść do obnażenia miazgi,a to może wiązać się z leczeniem endodontycznym.Wszystko zależy jaka była sytuacja wyjściowa.Trzeba zgłosić się do lekarza.