Niezrośnięte jądra kostnienia trzonów L4,L5

Co oznacza ten opis?Opis badania RTG.Niezrośnięte jądra kostnienia trzonów L4,L5-widoczne ciała kostne w okolicy przednich krawędzi.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Widoczne są zmiany zwyrodnieniowe wraz z prawdopodobną niewielką wadą kręgosłupa, zwykle w tego typu problemach trzeba wziąć po uwagę aktualny stan pacjenta jak i wynik ( nie leczy się tylko na podstawie wyniku - chociaż ten też nie jest katastrofalny). Leczenie aktualnego stanu jest zachowawcze, fizykoterapia, masaż, zmiana codziennych nawyków na mniej przeciążające kręgosłup , doraźne stosowanie leków przeciwbólowych