Nikt nie może mnie znieść

Witam, mam na imię Magda, mam 24 lata, mieszkam w Londynie. Od jakiegoś czasu, jak to mąż mówi, jestem nie do zniesienia, kłócę się non stop, wpadam w furię o byle co, ciągle czuję niepokój, jakby coś mnie trzymało, nie chcę wpółżyć z mężem, nie mam w ogóle ochoty, mam zmiany nastroju od skrajności do skrajności, albo jest super, albo najlepiej skoczyć pod auto czy pociąg, wszystko jest źle, jestem brzydka, gruba, nic mi w życiu nie wychodzi itp.... A na drugi dzień jest niby ok, tzn. tak sobie mówię, ale do końca nie wiem, czy to prawda. W ogóle to nie umiem pisać, mówić o tym, co mi jest, nie umiem ubrać w słowa.

W pracy wszyscy mnie wkurzają, pracuję na obczyźnie z czarnuchami i mam ich dość, nic nie robią, a wiecznie im coś nie pasuje i mam na okrągło stres i idę sobie z pracy zapłakana. Nie chce mi się żyć i auto jedzie, a ja czasem mam ochotę wejść, jak jest już blisko, choć nigdy tego nie robię, tylko serce mi łomocze jak oszalałe. Potem wracam do domu i zawsze się z mężem pokłócę, wchodzę, trzaskam dzrzwiami, maż pyta co się stało, a ja nic, po czym idę do łazienki i ryczę sama, nie wiem dlaczego. W ogóle mam ciężki charakter, jestem nerwowa, wybuchowa, płaczę o wszystko, jestem niezadowolona z pracy, z siebie, ze wszystkiego, mąż mi wczoraj powiedział, że mam chyba problem ze sobą.

Już kiedyś miałam takie huśtawki i teraz znów. Mam problemy z żołądkiem, że mnie ciągle boli. Przed własnym ślubem w tamtym roku wylądowałam w szpitalu z boleściami żołądka. Badania nic nie wykryły. Potem u rodzinnego robiłam test na helicobacter i wyszło pozytywnie, niby zjadłam antybiotyk, ale dalej boli. Mam też myśli, że mnie boli ze stresu, że jestem nerwowa. Tylko ja mówię, że nie, że to przez pracę itp. Inni mają gorzej, a czemu ja nie doceniam tego, co mam, czemu się wszystkim schizuję? Chcę normalnie żyć, nie reagować tak, nie mieć złych myśli jak czasem myślę, że mam wypadek itd. i układam sobie w głowie historyjki, jak się to odbywa.

Mam już siebie samej dosyć i postanowiłam napisać. Choć wolałabym iść do jakiegoś lekarza, żeby mi pomógł, porozmawiał. Może ja jestem zdrowa, tylko mam po prostu za dużo stresu, mam nadzieję, że tak jest. Leki przepisała mi rodzinna lekarka, takie ziołowe, uspokajające: Belergot, Hydroxyzinum i Persen forte, ale to pomaga na chwilę i ja mam problemy ze snem. Nie śpię po nocach, a do pracy wstaję po 6 rano, pracuję po 12 godzin i jestem zmęczona i nawet po tabletkach nie mogę usnąć 2 godz. Pomóżcie!!!!! Chciałabym iść na wizytę w Londynie do polskiego lekarza, albo jak polecę do Polski w styczniu w Nowym Sączu. Może macie namiary na lekarzy dobrych, co mi pomogą.

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Pani Magdo!

Styczeń to troszkę późno - do tego czasu ma Pani jeszcze 3 miesiące przed sobą. Kilkanaście tygodni walki z objawami, które mają swoją przyczynę. Dopóki nie wyleczymy tej przyczyny - obecny stan zdrowia będzie uprzykrzać Pani życie. Zdecydowanie radziłabym jak najszybciej udać się na spotkanie z polskim psychiatrą. Może Pani cierpieć na depresję, którą należy leczyć.

Bóle żołądka mogą mieć podłoże psychosomatyczne. Jeżeli żyje Pani w chronicznym stresie, z którym organizm sobie nie radzi, pojawiają się zaburzenia somatyczne. Ból żołądka może być wyrazem kumulowania w sobie nieprzyjemnych uczuć, takich jak gniew lub obawa, np. przed samotnością (niezrozumienie ze strony bliskiej osoby), przed porażką (w pracy) itp. Gdzieś między wierszami tego listu ukryła Pani dużo przesłanek o problemach emocjonalnych - w relacji z mężem, w trudności z wyrażeniem tego, co Pani czuje i in. Dlatego myślę, że warto pomyśleć o podjęciu psychoterapii. Jeszcze raz gorąco namawiam do konsultacji ze specjalistą i podjęcia leczenia.

Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiego powrotu do zdrowia!