Niska samoocena i brak akceptacji siebie

Witam, zmagam się z tą dolegliwością od jakiegoś czasu. Mam bardzo niską samoocenę, uważam siebie za brzydką i grubą, widzę że moje ,,zrzędzenie" przeszkadza wielu osobom, co mogę zrobić?

Psychologia

Skorzystać z pomocy psychologa lub psychoterapeuty z którego pomocą mogłaby Pani zbudować bardziej realistyczny wizerunek własnej osoby i popracować nad wykorzystaniem swoich mocnych stron.
Taka terapia nie musi trwać latami może wystarczyć kilka spotkań by nabrać wiary we własne siły i uwierzyć w swoją skuteczność.

Dzień dobry,
pisze Pani, że uważa siebie za brzydką i grubą a Pani zrzędzenie przeszkadza innym. Jest pytanie, czy przeszkadza to również Pani? Jeżeli tak, to może zamiast zrzędzić zrobić coś innego? Proponuję skupić się na działaniu: wybraniu innych tematów w rozmowach, pójściu do dietetyczki, fryzjera, kosmetyczki, zrobieniu sobie jakieś przyjemności, spędzeniu czasu na jakiejś fajnej aktywności w zależności od tego, co Pani lubi. Może to być pływanie, rower, siłownia itd. Pani najlepiej wie, co lubi najbardziej. Życzę powodzenia :)
M.Mont