Niska samoocena i brak motywacji do działania

Witam, mam 22 lata jestem studentem i od jakiegos czasu( ok 1 rok) zauważyłem u siebie spadek zadowolenia z codziennego życia, brak motywacji do wstania z łóżka, rzadkie, ale silne uczucie przytłoczenia, niska samoocena, ciągły stres, chęć spożywania fast fodów, słodyczy w dużej ilości, co sprawia największą przyjemność. Czy jest sens wizyty u psychologa, czy to po prostu stany przejsciowe np, jesienno zimowe "doły" itp

Jeżeli opisywane objawy zaburzają funkcjonowanie i są źródłem niepokoju, lęków, nadmiernego obciążenia czy wręcz cierpienia, wówczas warto skorzystać z konsultacji u psychologa, w celu rozstrzygnięcia czy problemy te wymagają pomocy specjalistycznej, czy też są reakcjami "fizjologicznymi". Do specjalisty możemy się wybrać nie tylko "po leczenie", czasami ulgę przynosi opinia, że leczenie nie jest konieczne.