Niska samoocena i problemy z depresją

Czy to już objawy mojej depresji? Jest z dnia na dzień coraz gorzej. Poszłabym do lekarza - psychiatry, ale chyba tylko na nfz. Nie stać mnie na prywatnego. Ale czy w Krakowie przyjmuje taki? I czy po zażywaniu leków będzie lepiej i czy funkcjonowanie później bez nich będzie możliwe? Chodzi o to czy nie uzależnia? Jest ktoś kto mi pomoże? Ratunku! Czy ja muszę myśleć o sobie, że jestem beznadziejna, brzydka i gruba? W niedziele kończę 23 lata, a duszę mam 70 - latki. To już chyba 3 depresja

Dzień dobry,

W Krakowie jest bardzo dużo ośrodków, w których może Pani podjąć leczenie psychiatryczne oraz psychoterapeutyczne w ramach NFZ.
Np.: Poradnie przy Oddziale Psychiatrii - w Szp.Uniwersyteckim (a pozostałe ośrodki dostępne na stronie NFZ).

Witam,
może podjąć Pani w Krakowie leczenie w ramach NFZ. Najlepiej poza przyjmowaniem leków podjąć psychoterapię. Farmakoterapia nie usuwa przyczyn problemów, działa jedynie na objaw. Podczas psychoterapii będzie miała Pani okazję poznać przyczyny powstawiania problemów i możliwość przeciwdziałania im.
Pozdrawiam