Niska samoocena u 26-latki

Witam. Mam problem ze sobą i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Otóż mam bardzo niską samoocenę, pomimo tego co inni mówią na mój temat czuję się ze sobą źle i przeszkadza mi moja wstydliwość(również w sferze seksualnej) Wycofuję się z czegoś bo czuję,że nie dam sobie rady, jestem do niczego. Niestety biorę wszystko do siebie nawet jak ktoś nie ma nic złego na myśli to ja mam wrażenie że robię coś źle również w pracy. Proszę o pomoc w podpowiedzeniu mi co mogę zrobić by inaczej myśleć o sobie.

Dzień dobry,

To co może Pani zrobić, to podjąć się psychoterapii (polecam nurt psychodynamiczny).
W internecie może Pani znaleźć listę certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.