Niska samoocena u partnerki i zazdrość w związku

Witam. Jestem bardzo zazdrosna o swojego chłopaka, z którym jestem prawie 9 miesięcy. Średnio mu też ufam. Nie mam powodów, by mu nie ufac lub byc zazdrosna. Nie robi nic złego. Myślę, ze wynika to z mojej niskiej samooceny. Nie umiem sobie z tym poradzic. Wiem, ze mój chlopak mnie kocha, ja go też. Mówi mi o tym często, komplementuje. Nie lubię gdy pisze z jakąś dziewczyną, gdy rozmawia. Źle się przez to czuje. Nie wiem co robic. Są jakieś techniki dzięki którym zaufam mu i nie będę zazdrosna?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Kompleksy, które prowadzą do depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jakie znaczenie dla rozwoju depresji mają kompleksy.

Najlepszym rozwiązaniem jest praca nad swoja samoocena, poczuciem bezpieczeństwa, pewności siebie i wartości z pomocą specjalisty- psychologa. Pozwoli to przyjrzeć sie przyczyna obniżonej samooceny i poczucia wartości, a także pracować nad zmianą, która zaowocuje poprawą relacji z chłopakiem (a także innymi ludźmi) i poprawą funkcjonowania w ogóle.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty