Niska waga ciała i podwyższony poziom żelaza u 17-latka

Syn ma 17 lat, waży 50 kg przy wzroście 176. Wykonaliśmy morfologię, wszystko wyszło prawidłowo. Jedynie MPV 6fL (przy normie 8-12). OB 3 mm, Glukoza w normie (5,1 mmol/l przy normie 3,4-5,5). Potas i Magnez w normie. Jedynie żelazo podwyższone - 31,5 umol/l (norma 8-30). Jaka może być przyczyna tak niskiej wagi?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z mala masą mięśniową. Warto wdrożyć odpowiednią dietę bogatą w węglowodany oraz tłuszcze.