Niska waga ciała i wypadanie włosów

Witam serdecznie, Mam 21 lat i przy wzrości 164cm, ważę 45kg. Chciałabym przytyć. Mój lekarz rodzinny twierdzi, że taka moja natura i nie zlecił badań, ale ja nie czuję się dobrze. Ostatnio bardzo wypadają mi włosy, przy większym wysiłku robi mi się niedobrze i w gardle czuję jakby gęstą ślinę, do tego pojawiają się zaparcia i problemy ze snem. Jakie badania powinnam zrobić, by dowiedzieć się czy stan mojej wagi oraz samopoczucie nie jest wynikiem żadnej choroby? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam,
myślę, że na początek dobrze byłoby zrobić podstawowe badania typu morfologia, poziom cukru, warto byłoby też sprawdzić tarczycę - wykonując TSH. Może warto jeszcze raz udać się do Lek. POZ i naciskać na badania.
pozdrawiam