Niski poziom cukru

Miałam badany ostatnio cukier i wynik był zaskakujący - 29, nie było to badanie przeprowadzone na czczo. Po zjedzeniu ciastka poziom wzrósł do 111. Czytałam o objawach przy niskim poziomie cukru i z całego spisu u siebie zauważyłam jedynie bladość skóry, mam za to wzmozone pragnienie i suchość w jamie ustnej oraz częste oddawanie moczu - z tego, co wiem, to raczej objawy wysokiego poziomu cukru. Czy powinnam zgłosić się z tym do lekarza?

KOBIETA ponad rok temu

Jakie produkty są niewskazane w cukrzycy?

Cukrzyca wykrywana jest u coraz większej ilości osób. To obecnie choroba cywilizacyjna. Wyróżniamy kilka typów tego schorzenia. Sprawdź, czego jeszcze warto dowiedzieć się o cukrzycy. Zapoznaj się z listą produktów, które są niewskazane w tej chorobie.

Lek. Izabela Brym
60 poziom zaufania

Witam.

Poziom cukru we krwi może być wyrażany w 2 jednostkach. Pierwszą (njaczęściej stosowaną) jest mg/dl. Jeśli wynik był wyrażony w tej jednostce, to świadczyłby o ciężkiej hipoglikemii (tj. niedocukrzeniu). W tej sytuacji miałaby Pani wyraźne objawy (nawet utratę przytomności). Zawsze może jednak być to błąd laboratoryjny.

Drugą jednostką jest mmol/l. Wynik wyrażony w tej jednostce byłby istotnie za wysoki (= 360 mg/dl).

Powinna się Pani zgłosić do lekarza.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty