Niski poziom cukru, do tego skaczący puls i borelioza

Mam 56 lat. Od stycznia leczę się na boreliozę, przyjmuję antybiotyki z przerwami na leczenie grzyba lub z powodu złej tolerancji na lek. W trakcie leczenia, na początku skakało mi ciśnienie, teraz tylko puls. We wrześniu odnowiły mi się hemoroidy i zaczęły mocno krwawić.Teraz już prawie w prządku. W badaniu krwi wyszła mała anemia - dostałam żelazo. Robiłam badania tarczycy i miałam dostać lek, ale ze względu na skaczący puls i tę anemię kuracja odłożona na miesiąc. Od miesiąca zrobiłam się słaba i puls skacze częściej . Zaczęłam mierzyć cukier i ze dwa razy wyszedł około 55, a tak to 70-110. Zrobiłam sobie krzywą cukrową wczoraj na czczo: 87 (norma 74,00-106). W domu mierzyłam 0,30, wcześniej było 94, 1 godz. po glukozie 75g - 77,00, 2 godz. - 44,00, po powrocie do domu mierzyłam - miałam 84, insulina na czczo 5,4. Pozdrawiam, Teresa

KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu

Owoce i warzywa a cukrzyca

Osoby cierpiące na cukrzycę powinny bardzo uważać na swoją dietę. Nawet jeśli spożywają zdrowe produkty, takie jak warzywa czy owoce, powinny zwracać na poziom cukru w nich zawarty.

Lek. Izabela Brym
60 poziom zaufania

Witam.

W pierwszej kolejności powinna Pani zająć się chorobą tarczycy (nie napisała Pani czy chodzi o nadczynność, niedoczynność, czy stany przebiegające z prawidłowym poziomem hormonów i w związku z brakiem tej informacji, trudno mi jest ustosunkować się do całej reszty Pani pytania). Wydaje się, że może Pani mieć hipoglikemię reaktywną, ale z uwagi na zbyt mało danych oraz ich nieprecyzyjność, nie mogę tego stawierdzić na pewno. Powinna Pani skorzystać z porady lekarza internisty, który zbierze dokładny wywiad, zbada i zapozna się z wynikami badań dodatkowych.

Lekarz na Oddziale I wewnętrznym i nefrologii w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty