Niski poziom potasu, skurcze nadkomorowe a problemy z nerkami

Kobieta 37 lat. Od 10 lat problem z nerkami. Najpierw kamienie, poźniej kwasica. Potas powyżej normy okolo 6.0. Od 1,5 roku pojawilo sie cos takiego jak uciążliwe skurcze nadkomorowe, do tego bardzo szybko się męcze wejście po schodach na 4p i jestem ssapana, półoddech skurcz. Skurcze nawet do kilkudziesięciu na dobę, ale są dni że w ogóle. Niskie ciśnienie 100-110/60-70 i wysokie tętno okolo 70-80. Jak to powiązac wszystko niskie ciśnienie wysoki potas, kwasica i skurcze i być może astma.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ze względu na duszność oraz zaburzenia rytmu powinna Pani skonsultować się ze specjalistą kardiologiem. Skierowanie do specjalisty uzyska Pani od lekarza POZ.