Niski poziom prób wątrobowych

Witam. Mam pytanie dzis odebrałem wyniki badań i moje próby wątrobowe wyszły źle. Wynik ALAT mam 127 przy normie 41. Czym to może być spowodowane i jakie moga być konsekwencje tego wyniku.

Małgorzata Panek

Wysoki poziom AlAT (jednej z transaminaz wątrobowych) może świadczyć o chorobie wątroby, jak również być działaniem niepożądanym stosowania niektórych leków.
Proszę udać się z wynikami badań do swojego lekarza POZ.
Pozdrawiam