Niski poziom progesteronu a przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych

Szanowni Państwo, Od lipca bieżącego roku stosuję tabletki antykoncepcyjne Microgynon 21. Czy przy niskim poziomie progesteronu przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej jest wskazane? Mam 24 lata i w przeciągu kilku lat planuję ciążę - czy w związku z powyższą kwestią mogę mieć problemy? Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Niemożliwe jest przewidzenie wpływu antykoncepcji hormonalnej na regularność cykli po odstawieniu. Często antykoncepcja nie ma wpływu na płodność po odstawieniu, natomiast jednym z działań niepożądanych jest występowanie nieregularnych cykli co może się wiązać z zaburzeniami hormonalnymi.