Niski poziom testosteronu

Mam 57 lat od czterech lat mam bardzo niski poziom testosteronu Mam przepisany przez lekarza omnadren 250 ,iniekcja co 14 dni wyniki laboratoryjne po 14 dniu są poniżej normy . Wszystkie badania dodatkowe są w normie. Co może być przyczyną niskiego testosteronu.

Witam. Poziom testosteronu spada u mężczyzn z wiekiem - w niektórych przypadkach ten spadek jest bardziej znaczny. Suplementacja jest metodą z wyboru niemniej jednak zawsze powinna być poprzedzona wywiadem i zbadaniem pacjenta przez lekarza, najlepiej endokrynologa, androloga lub seksuologa.