Niski poziom testosteronu u 36-letniego mężczyzny

Dzień dobry Panie Doktorze. Czym możne być spowodowany niski poziom testosteronu u 36-letniego mężczyzny? Mam bardzo małe potrzeby seksualne, co częściowo utrudnia nam starania o dziecko, gdyż niezbyt często dochodzi do współżycia. Zaczołem współżycie w wieku 33 lat. Nie mamy problemu z podnieceniem, ze wzwodem itp. tylko z częstością zbliżeń. Czy niski testosteron możne mieć coś wspólnego z MPD (porażenie lewostronne kończyny dolnej - okołoporodowe) Czy zmęczenie i stres możne jego poziom?

Lek. Artur Jeliński Urolog

Przyczyn skiego pozimu moze byc kilka istoat sparwy czy to miesci sie w widelakch normy czy jest ponizej normy wtedy proponujue zwrocic sie do endokrynolga

Biorąc pod uwagę, że chodzi także o prokreację - na Pana miejscu skorzystałbym z konsultacji lekarza seksuologa lub androloga. Potrzebna jest ocena profilu hormonalnego, a nie tylko testosteronu, którego poziomu nie podał Pan w poście.
Zależność poziomu testosteronu od urazu okołoporodowego jest wątpliwa, ale mam zbyt mało danych, by wypowiadać się stanowczo w tym względzie.
Szczęśliwie ma Pan dobry dostęp do specjalistów w stolicy.
Pozdrawiam i życzę rozwiązania problemów, w tym szczęśliwego ojcostwa. JW, Poznań.