Niski przyrost betaHCG a poronienie chybione

Witam! Jestem w 7 tyg. ciąży wg terminu ostatniej miesiączki (19.08.2012). 07.10.12 miałam wykonane USG, z którego wynikło, że wielkość zarodka odpowiada 6HBD i brak echa zarodka. Miałam zlecone badanie poziomu beta hcg celem oceny prawidłowości rozwoju zarodka i powtórne USG za 7 dni. (Podejrzenie braku prawidłowego rozwoju ciąży.) 08.10.2012 poziom beta hcg wyniósł - 75,205 mIU/ml. Dwa dni później 10.10.2012 - 91,170mIU/ml. Czy taki przyrost beta hcg jest prawidłowy dla 7 tyg. ciąży i takich wartości beta hcg? Dziękuję.

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Przyrost poziomu hormonu beta HCG jest niższy niż zwykle obserwowany w prawidłowo rozwijających się ciążach, a jego poziom zdecydowanie za niski jak na ten etap ciąży. Biorąc pod uwagę młodszy wiek ciąży niż wynika z ostatniej miesiączki, nieprawidłowe wartości poziomu bHCG oraz brak akcji serca istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że doszło do zatrzymania rozwoju zarodka i mamy do czynienia z tzw. poronieniem chybionym. Należy powtórzyć badanie USG po tygodniu i ocenić, czy rzeczywiście rozwój ciąży się zatrzymał. Pozdrawiam serdecznie!