Niski wzrost u 14-latki

Mam 14 lat I tylko 154 cm. Troszke mnie to niepokoi, poniewaz przez dwa lata uroslam tylko 2 cm, a wydaje mi sie ze w tym czasie powinnam sporo urosnac. Dadam ze waze 43 kg, staram sie jesc zdrowo, 5 posilkow dziennie, duzo, warzyw I owocow, ograniczam biale pieczywo, slodycze, pije tylko wode I zelona herbate. Moi rodzice tez nie sa bardzo niscy, mama 166 cm a tata 184 cm. Czy moj niski wzrost moze byc spowodowany jakas choroba czy poprostu bede niska I koniec? a moze powinnam isc do lekarza?
14 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tym wieku twój wzrost nadal może ulec zmianie i nie należy w tym momencie obawiać się o swój rozwój.