Niskie ciśnienie a krople na jego obniżenie

Dzień dobry. Mam taki problem. Od jakiegoś czasu mam problemy z oczami, pogarsza mi się wzrok, czasami bolą mnie oczy. Chodzę do okulisty. Często mam mierzone ciśnienie, jest ono bardzo różne, czasami wynosi 26, czasami 10. W obu oczach bywa różne. Robiłam HRT II i GDX - wyniki prawidłowe. Jednakże podczas ostatniej wizyty otrzymałam receptę na krople na jaskrę, obniżające ciśnienie. Mam je brać miesiąc, żeby zobaczyć, czy ciśnienie się ureguluje. Martwię się, czy nie zrobię sobie nimi jakiejś krzywdy, bo czasami to ciśnienie w oczach mam dość niskie.

KOBIETA ponad rok temu

Wzrost ciśnienia śródgałkowego a jaskra

Czym jest ciśnienie śródgałkowe? Jakie to ma wpływ na funkcjonowanie organizmu? I wreszcie co sprawia, że ciśnienie rośnie? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat.

Niestety, jaskra nie jest prostą chorobą, na zasadzie duże ciśnienie = jaskra. Bardzo często uszkodzenie wzroku następuje w wyniku procesów niezależnych od ciśnienia w oku. Jednak wiemy, że obniżenie ciśnienia może bardzo wydłużyć lub zatrzymać proces pogarszania wzroku. Stąd okulista właśnie wdrożył krople. Proponuję też odwiedzić neurologa  - być może problem leży poza gałką oczną.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty