Niskie poczucie wartości i brak rozsądku

Witam, brak mi rozsądku. Nie byłam dziś wcześniej na wizycie u psychologa, gdyż wolałam spać. Nie posprzątałam kubków po sobie. W ogóle moje współżycie z innymi jest trudne. Boję się, że będę musiała płacić za cudze błędy! Tak było w moim domu rodzinnym. Płaciłam za błędy mojej matki chorej psychicznie alkoholiczki i ojca chorego na depresję. Jego wieszania się i trucia tabletkami nasennymi wywarły straszny wpływ na mnie. Mam bardzo niskie poczucie własnej wartości. Bez podstawy!

Witam!

Sytuacje z jakimi spotykamy się w trakcie naszego życia, często oddziałują na nas w silny sposób. Powoduje to, że w kontaktach interpersonalnych reagujemy automatycznie, tak jak reagowaliśmy w środowisku rodzinnym lub w innych podobnych zdarzeniach. Jeśli uczęszcza Pani do psychologa, to zalecam kontynuować te wizyty. Omówienie dotychczasowych kontaktów oraz obaw o to, że będzie Pani musiała płacić za cudze błędy może okazać się pomocne. Dzięki temu możliwe będzie wypracowanie metod radzenia sobie oraz technik pomagających w codziennych relacjach.

Pozdrawiam!

Witam Panią. Z Pani opisu wnioskuję, że dość dokładnie identyfikuje Pani źródła swoich obecnych problemów. Jednocześnie niepokoi mnie sam początek Pani postu, w którym stawia Pani sobie zarzuty. Jak widać mimo świadomości wpływu przeszłych doświadczeń na dzisiejsze funkcjonowanie nie potrafi Pani skutecznie ochronić swojej samooceny i poczucia własnej wartości. To jest jeden z najważniejszych powodów, z których może się Pani zmobilizować do sięgnięcia po pomoc psychologiczną. Trochę zaczerpnę z Pani tekstu. Przecież "płacenie za cudze błędy" jest niesprawiedliwe i niszczące Panią oraz ważne obszary Pani życia. Mocno wierzę, że może się Pani z tym uporać przy pomocy specjalisty. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/