Niskie poczucie własnej wartości u mężczyzny

Witam, Zastanawiam się czy nie pójść do psychologa ponieważ zauważyłem w sobie pewne skrajności: kruche poczucie własnej wartości a czasami zbytnią pewność siebie co nie pozwala mi na obiektywna ocenę sytuacji. Drugim moim problemem jest nieumiejętność budowania trwałych relacji z innymi ludźmi oraz brak odejścia od osób które są toksyczne. Osobiście tłumacze to sobie dzieciństwem , śmiercią ojca kiedy miałem 2 lata a potem gnębienie przez ojczyma. Czy to już pora

Witam

Jak najbardziej - współpraca z psychologiem lub psychoterapeutą może pomóc w poprawie funkcjonowania społecznego, w nawiązywaniu trwałych i zdrowych relacji oraz w budowaniu optymalnej pewności siebie i we wzmacnianiu poczucia własnej wartości. Korzystny może być dla Pana także udział w warsztatach samorozwoju/szkoleniach/treningach psychologicznych, dzięki którym doskonali się umiejętności psychospołeczne poprzez ćwiczenia i kontakt z grupą.

Pozdrawiam
Katarzyna Binder

Witam, skoro zastanawia się Pan nad wizytą u psychologa, to rzeczywiście nadszedł czas, by zająć się swoimi problemami. Może pan na pierwszych konsultacjach omówić, jakiej pomocy Pan potrzebuję i jakie ma oczekiwania. Podczas terapii pojawi się okazja do przepracowania trudnych doświadczeń, nauczenia się lepszego rozumienia siebie, swoich potrzeb, poszukania sposobów radzenia sobie w relacjach z innymi. Pozdrawiam