Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niskie ułożenie łożyska w ciąży

witam jestem w 21 tygodniu ciazy pani polozna poinformowala mnie ze mam nisko lozysko mam pytanie czy to cos bardzo groznego i czy w moim wieku bo mam 37lat moze sie podniesc to moja pierwsza ciaza
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Tzw. nisko usadowione łożysko, nie musi wiązać się z istotnym dla ciąży zagrożeniem. W miarę rozwoju ciąży i powiększania się macicy krawędź dolnego bieguna łożyska powinna unosić się ku górze, tym samym zmniejsza się ryzyko przedwczesnego odklejania czy też krwawienia.
Niektórzy eksperci uznają łożysko nisko usadowione jako "najniższy stopień łożyska przodującego"(Niemieckie podręczniki).
Proszę obserwować swój organizm. W przypadku jakiegoś krwawienia, trzeba pilnie udać się do ginekologa. Zalecam Pani bardzo oszczędny tryb życia. Proszę nic nie dźwigać i jak najwięcej wypoczywać, powinno być dobrze:) W razie jakiś problemów proszę jak najszybciej skonsultować się z lekarzem

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy