Nisko ułożona szyjka macicy, brak okresu i negatywne testy ciążowe

1,5 miesiąca temu miałam z chłopakiem miałam zbliżenie,trwało to bardzo krótko, jednak bez zabezpieczenia,ale bez wytrysku.3 dni po tym dostałam okres. Robiłam 2 testy ciążowe (po 20 dniach i po miesiącu wyszły negatywne) okres miałam mieć 8 sierpnia i nie ma go nadal. Mam dużo śluzu,białego wodnistego,a moja szyjka macicy jest bardzo nisko i jest twarda,bo jak wkładam palec do pochwy to ją wyczówam. Co może oznaczać takie położenie szyjki,czemu okresu nadal nie ma? Czy istnieje ryzyko ciąży?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Szansa na ciążę jest znikoma. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi.