Nocny ból nóg u 3-letniego dziecka

Nocne bóle nóg u dziecka. Dzieko budzi się prawie codziennie w nocy od urodzenia a ma juz 3 lata. miała dysplazje obu stawow biodrowy lewe było prawie zwichniete. Ale ortopeda stwierdził że nogi nie bolą z przyczyn ortopedycznych. Miała robione wyniki na bóle wzrostowe, morfologia z rozmazem, badanie ogólne moczu, hematologia, borelioza IgG, borelioza IgM. USG jamy b. oraz USG kończyn d. lub g.. Wyniki były dobre. Rumatolog też nic nie stwierdził. Na ból pomaga jedynie IBUM FORTE.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Trudno określić dokładną przyczynę dolegliwości. Proponuję oznaczyć eletrolity w organizmie tj Ca, K, Mg, Na, P. Często w przypadku zaburzenia równowagi elektrolitowej mogą pojawiać się nieprzyjemne skurcze i mrowienia, które dziecko może odbierać jako ból.