Nordic walking a odchudzanie

Jak długo i ile razy w tygodniu trzeba chodzić z kijkami aby zrzucić kilka kilogramów. Proszę o odpowiedź

Przy Nordic Walking proszę zwrócić uwagę na poprawną technikę ruchu, szczególnie pracy ramion, ponieważ podczas NW ma być wyraźne zaangażowanie górnych partii mięśniowych (kije nie mogą 'przeszkadzać').
Standardowy trening powinien trwać około 60min. Przy czym przez pierwsze tygodnie wystarczy 30-40min.

Pozdrawiam
Norbert Gotz trener personalny