Norma kreatyniny dla noworodków

Witam Mój 17- dniowy synek ma dzisiaj poziom kreatyniny 0,75 mg/dl. Tydzień temu miał 0,44 mg/dl i lekarz kazał po tygodniu skontrolować i nawadniać. Bardzo się boję bo jeszcze się podwyższył wynik. Bo wiem że normy są różne , zależnie od wieku . dziękuję. No ale w laboratorium komentarz do wyniku "Wartości referencyjne dla noworodków: 0.31-0.88 mg/dl" Więc dlaczego lekarz się czepia skoro w normie?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście każde laboratorium ma inne normy, choć większość z nich oscyluje w granicy 0,7-1,4 mg/dl.