Normalna dieta odchudzająca dla nastolatki

Chcę schudnąć parę kilo. Mam 13 lat i ważę 63kg i mierzę 166. Chciała, bym zastosować dietę, ale taką normalną nie jakieś wodorosty itp. tylko normalna, żebym nie musiała mówić mamie. I w jakich godzinach jeść oraz co ma mało kalorii.
13 LAT ponad rok temu

Chcę schudnąć parę kilo. Mam 13 lat i ważę 63kg i mierzę 166. Chciała, bym zastosować dietę, ale taką normalną nie jakieś wodorosty itp. tylko normalna, żebym nie musiała mówić mamie. I w jakich godzinach jeść oraz co ma mało kalorii.

Witam,

Twoje BMI wynosi 22.9, co na siatce centylowej odpowiada dokładnie linii 90 centyla.
Od tej linii rozpoznaje się nadwagę.
Nie mogę jednak jednoznacznie stwierdzić, czy rzeczywiście Twoja masa ciała przekracza normę.
Na masę wpływa wiele czynników:

  • budowa ciała,
  • masa kośćca,
  • zawartość wody,
  • czy rozwój tkanki mięśniowej, która waży więcej, niż tkanka tłuszczowa (jeśli ćwiczysz może dojść do zwiększenia masy ciała, jest to jednak przyrost pozorny, związany z rozwojem mięśni) także nie przejmuj się i udaj na kontrolę lekarską.

Ze względu na Twój młody wiek, o wszystkich działaniach (także podejmowaniu odchudzania) musisz informować swoich rodziców.

Proszę zapoznaj się z Piramidę Zdrowego Żywienia:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.

WYELIMINUJ:

  • cukier dodawany do kawy i herbaty,
  • kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru,
  • tłuste wędliny,
  • serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte,
  • tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%),
  • tłuste placki,
  • kotlety,
  • kluski,
  • fast-foody,
  • ciasta, ciasteczka,
  • smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pozdrawiam