Noszenie okularów a krótkowzroczność

Jestem krótkowzroczna,mam wadę wzroku -0,75 i -0,5.Czy mogę nosić okulary tylko do czytania z dalekich odległości,czy powinnam używać okularów przez cały czas.

Witam.
Przy tak małej wadzie wzroku nie ma potrzeby używać okularów przez cały czas , proponuję nosić tylko okulary tylko do dalekich odległości.
Pozdrawiam

Witam. Moim zdaniem u osób dorosłych korekcja która poprawia widzenie może być stosowana nawet cały dzień. Nie ma dowodów jednoznacznych dowodów aby to miało stymulować postęp wady i powod. szkodę dla oczu. Pozdr. Barnyk K.