Noszenie okularów a poprawa wzroku

witam ostatnio byłam u okulisty i wyszło mi że mam wade wzroku, lewe oko -0.75 i prawe -0.5 . Lekarz powiedział mi żebym nosiła cały czas okulary. Czy to prawda, że po jakimś czasie polepszy mi się wzrok i nie będę musiała nosić okularów?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Hipoteza jaką Pani tu przytoczyła niestety nie jest zgodna z prawdą. Noszenie okularów może zapobiec dalszemu pogłębianiu się wady, jednak nie spowoduje ''uleczenia'' oczu.

Witam.
Osobiście uważam , że noszenie na stałe szkieł o takich mocach nie jest najlepszym rozwiązaniem - proszę ich używać tylko w sytuacjach wymagających dobrej ostrości do dalszej odległości.
Pozdrawiam