Notoryczne kłamstwa i nieodpowiedzialność u 22-letniego brata

Bardzo proszę o pomoc bo już nie wiem jak pomóc mojemu bratu. Ma 22 lata, jest nieodpowiedzialny za słowa i czyny, niekonsekwentny. Zwalniają go z każdej pracy bo do niej nie chodzi, notorycznie kłamie nawet w najprostszych sprawach. Zapożyczył się u wszystkich znajomych, ma same długi których nie spłaca nawet jak ma pieniądze, wydaje je sam nie wie na co. Jak mu pomóc? Rok temu było to samo - obiecał mówić prawdę i przestać oszukiwać ludzi. Proszę o pomoc.

Dzień dobry,

Jeżeli brat będzie chciał zmienić swój sposób funkcjonowania, to warto namówić go na konsultacje u psychoterapeuty i/lub psychiatry.