Notoryczne kłamstwa u 24-latka

Syn (24 lata) chorobliwie kłamie i zmyśla. Proszę o wskazanie kierunku jak ma pomóc, jak skłonić go do leczenia i gdzie mógłby się zgłosić w Warszawie. Proszę o dpowiedź
ponad rok temu

Witam
Chorobliwe kłamstwa i zmyślanie to jedynie pomoc psychiatryczna i psychologiczna. Niestety w przypadku osoby pełnoletniej nie można jej zmusić do leczenia.doputy dopuki ona sama nie zechce szukać pomocy.
Pozdrawiam

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam,
Jesli sam sie nie zdecyduje to Pani nic nie moze zrobic. Syn jest dorosly.
Psychoterapeutow znajdzie Pani w interenecie wpisujac slowo terapia lub psychoterapia i wybrane miasto. Warto sprawdzic czy terapaeuta ma uprawnienia do prowadzenia terapii. Certyfikat.
Polecam terapie poznawczo behawioralna,lub interepersonalna bo sa najskuteczniejsze.
Jeśli sie nie wybierze, to prosze mu pozwolic tak życ. Sam musi poniesc konsekwencje klamstw i wybrac sie do kogos po pomoc.
Pozdrawiam serdecznie
Ewa Wójcik