Nowe opakowanie tabletek a rezygnacja z dodatkowej antykoncepcji

Witam wzielam 1 tabletke przed okresem, podczas któregoś dnia plamienia, które występowało u mnie po raz pierwszy w zyciu. Okres rozpoczął się w 3 dniu brania tabletek i był normalny, lecz trwał nieco dłużej a później miałam plamienia. Obecnie wzielam całe opakowanie (dodatkowo się zabezpieczałam) i jestem w 7 dniu przerwy (okres podczas przerwy dostałam w 5 dniu) stąd moje pytanie czy jeśli jutro rozpocznę nowe opakowanie czy będę chroniona i bedę mogla zrezygnować z dodatkowej antykoncepcji?

Małgorzata Panek

Po przyjęciu pierwszych 7 tabletek nowego opakowania antykoncepcja powinna być już skuteczna. Przez te pierwsze dni radziłabym się dodatkowo zabezpieczać. W przypadku plamień wskazana byłaby konsultacja u ginekologa.
Pozdrawiam