Nowy blistr tabletek a plamienie

Witam, przyjmuje od 5 miesiecy tabletki antykoncepcyjne Sylvie 20. W trakcie 5 opakowania omienelam 2 tabletki (nie wzielam pominietej dawki pozniej) po tym przez 2,3 dni mialam plamienia, ktore ustapily a ja wlasnie dokanczam blistr tabletek. I teraz moje pytanie: czy mam dokonczyc do konca caly blistr, wszystkie tabletki przyjac czy zostawic 3 pominiete zeby juz teraz (zgodnie z wczesniejszym ''planem'') zaczelo sie krwawienie z odstawienia ? Czekam serdecznie na odpowiedz. I dziekuje.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proponuję dokończyć opakowanie przyjmując pominięte tabletki oraz omijając tabletki placebo ( o ile taki występują). Kolejne opakowanie należy rozpocząć bez wykonywania przerwy.