Nowy partner a alkohol

spotykam sie z partnerem dwa lata,wie ze mam uraz do alkoholu mimo terpaii :(moj maz bil mnie 6 lat po wypiciu)mimo to moj partner nie powstrzyma sie od napicia piwa jak jestem u niego.ja to rozumiem ze ma mnie zupelnie gdzies i mu nie zalerzy na mnie ,czy moge na to przymknac oko??czy martwic sie ze mnie nie kocha

Dzień dobry,

Być może warto ponownie skorzystać z psychoterapii - żeby umiała Pani budować takie związki, które Panią satysfakcjonują i w których jest Pani ważna dla swojego partnera.

"ja to rozumiem ze ma mnie zupelnie gdzies i mu nie zależy na mnie ,czy moge na to przymknac oko??czy martwic sie ze mnie nie kocha?" - to cytat z Pani wypowiedzi. Zadam tylko jedno pytanie, które mam nadzieję, że sobie Pani przeanalizuje: po co, dlaczego i dla jakich celów chce być Pani z kimś kto "ma Panią gdzieś i komu na Pani nie zależy"? Związek dwóch osób polega na zaufaniu, bezpieczeństwie, wzajemnym szacunku i dbaniu o siebie - jak rozumiem nie ma Pani tego w swoim związku. Raczej nie alkohol jest tu problemem pierwotnym (choć zapewne jakimś jest), lecz Pani szacunek dla samej siebie i motywacja do bycia z kimś, komu nie zależy. Pytam: po co, skoro można być w bardzo wartościowym związku z osobą, która na prawdę jest zaangażowana. Polecam nie martwić się,że "Pani nie kocha", lecz przemyśleć inne rozwiązania tej sytuacji. Pozdrawiam.