Nudności bez wymiotów przy normalnym apetycie

Witam. Od 4 dni mam nudnosci,bez wymiotow. Mam apetyt,najlepiej sie czuje jak ciagle cos jem.Nudnosci nie daja mi przespac nocy.Nie mam zadnych boli. ponad pol roku temu mialam problemy z jelitem grubym(bol,sluz,biegunki),ale to minelo. W maju badanie krwi +rozmaz ,ob wyszlo ok. W lutym usg jamy brzusznej,TK jamy brzusznej(bez kontrastu) wyszlo dobrze. W ciazy na pewno nie jestem. Czy mimo,iz nic nie boli,moze to byc cos powaznego? Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście uczucie odruchu wymiotnego to dość subiektywne odczucie. Nie zawsze musi świadczyć o czymś poważnym. Warto zgłosić się do lekarza rodzinnego by zaordynował np doraźnie podawany Metoklopramid - lek o działaniu znoszącym odruch wymiotny.