O czy mówią w morfologii krwi podwyższone wyniki RDW-CV?

O czym mówią w morfologii krwi podwyższone wyniki: RDW-CV (o 1 %), LIMFOCYTY (norma 3,50,a jest 4,85), LIMFOCYTY (norma 45% a jest 50,3 %), BAZOFILE (norma 0,1 a jest 0,2 ) i obniżone Neutrofile(o 4%)? Jak mam interpretować wyniki badań morfologii? Inne wyniki w badaniu wyszły według normy. Pozostałe wyniki badania krwi są na poziomie: Leukocyty 9,6, Erytrocyty5,8,  Hemoglobina 17,0, Hematokryt 51, MCV 88 MCH30 MCHC 33,5, Płytki krwi 273 RDW-CV 15,7 PDW17,9 MPV7,3 PCT0,2 Neutrofile 3,48 Monocyty 0,88 Eozynofile 0,25 Monocyty 9,1% Eozynofile 2,6% Bazofile2,0%. Czy sterydy(przez miesiąc leczenia) maja wpływ na moje podwyższone wyniki? Jakie mogą być inne przyczyny podwyższonych wyników badań krwi?

Milena Lubowicz

Generalnie RDW mówi o niedoborach żelaza, witaminy B12 czy kwasu foliowego, ale tylko w odniesieniu do pozostałych wyników czerwonokrwinkowych, które są u Pana prawidłowe. Podwyższenie limfocytów może być wynikiem infekcji wirusowej. Nie analizuje się pojedynczych wyników, należy je interpretować w oparciu o objawy występujące u pacjenta, dlatego proszę udać się do lekarza zlecającego badanie.
Podrawiam